Novi Sad
Zoom aplikacija
Zoom aplikacija
Zoom aplikacija
To može biti npr. opuštanje, povećanje fleksibilnosti, poboljšanje disanja i posture, olakšanje telesne napetosti i bolova, ili regulisanje neprijatnih emocija poput besa, brige, anksioznosti, tuge ili straha.
Individualan rad je takođe dobar ako želiš da naučiš kompletne sisteme zdravstvenog ćigonga tempom koji prati tvoje mogućnosti.
Prvi sistem od kojeg krećemo je Ba Duan Jin (Osam delova svile), zatim Liu Zi Jue (Šest lekovitih zvukova), Yi Jin Jing (Promena mišića i tetiva), i na kraju Wu Chin Shi (Igra pet životinja).
Savladavanjem i redovnim upražnjavanjem samo jednog od ovih sistema ćigong vežbi čuvaš i unapređuješ opšte zdravstveno stanje i sprečavaš nastanak bolesti.
Korak po korak ti objašnjavam i pokazujem sve elemente vežbi. Takođe dobijaš i teorijsko znanje koje će ti pomoći da bolje razumeš način izvođenja i namenu vežbi.
Sastajemo se online putem Zoom aplikacije ili uživo u Novom Sadu.
Čas traje 60 minuta.
Preporuka je da imamo najmanje jedan čas nedeljno, poželjno češće.
Termini su fleksibilni i u skladu sa tvojim i mojim obavezama.
Cena individualnog programa zavisi od postavljenog cilja i broja časova u okviru programa. On može obuhvatati od 3 do 15 časova. Preciznu cenu mogu odrediti nakon što obavimo konsultacije, gde ćemo detaljno razgovarati o tvojim očekivanjima i željenim rezultatima.
Pored individualnih časova ćigonga, možeš zakazati i individualan čas disanja i čas meditacije.
Ako si zainteresovana za individualan rad sa mnom, zakaži besplatne konsultacije na kojima ćemo utvrditi da li smo kompatibilne i da li ti mogu pomoći na tvom putu ka zdravlju i dobrobiti. Ove konsultacije te ne obavezuju na dalju saradnju sa mnom.
Način na koji dišeš ima ogroman uticaj na tvoje psihofizičko zdravlje i određuje kvalitet života. Ako dišeš plitko i nepravilno, koristeći samo delić kapaciteta pluća, velika je verovatnoća da često osećaš manjak energije, slabiju koncentraciju ili povećan stres, anksioznost i napetost, kao i probleme sa spavanjem.
Nepravilno disanje može pogoršati osećanja brige, straha, besa ili tuge. Pravilnim disanjem, s druge strane, možeš se osloboditi stresa, umiriti um, povećati koncentraciju i nivo energije. Disanje ti posebno može pomoći da se izboriš sa emotivno izazovnim situacijama.
regulišeš rad nervnog sistema
povećavaš kapacitet kiseonika u krvi
poboljšavaš cirkulaciju
regulišeš probavu
jačaš imuni sistem
Meditacija je danas prepoznata i cenjena u savremenom društvu zbog svojih brojnih koristi. Ubrzan način života i stres svakodnevnih obaveza čine meditaciju izuzetno važnom praksom za modernog čoveka.
Meditacije koje vodim se baziraju na principu majndfulnesa i vuku korene iz budističke tradicije.
Moji grupni časovi i radionice su namenjeni prevashodno osobama relativno dobrog zdravlja. Ćigong je generalno bezbedna i blaga praksa, ali je važno da se prilagodi individualnim sposobnostima i zdravstvenom stanju osobe. Zbog toga su u nekim slučajevima pogodniji individualni časovi. Pre nego što počneš, konsultuj se sa svojim lekarom, naročito ako imaš specifične zdravstvene probleme.
Na konsultacijama sa mnom ćeš mi predočiti tvoje stanje kako bi utvrdila da li sam u mogućnosti da ti pomognem. Moji časovi nisu za osobe sa ozbiljnijim fizičkim ili mentalnim oboljenjima ili povredama.
Iako su i ćigong i tai ći ćuan drevne kineske prakse koje koriste pokrete, disanje i fokusiranu pažnju za unapređenje zdravlja, između njih postoje ključne razlike.
Ćigong (qigong) je širi koncept i fokusira se na negovanje i balansiranje životne energije (ći) kroz jednostavne pokrete, statične položaje, disanje i meditaciju. Ćigong vežbe su često jednostavnije i mogu se lako prilagoditi svim uzrastima i nivoima kondicije, sa ciljem održavanja zdravlja, poboljšanja vitalnosti i postizanja unutrašnjeg mira.
Tai ći (tai chi chuan), s druge strane, je borilačka veština koja uključuje složene sekvence pokreta koje su ujedno i meditativne i terapeutske. Iako se i u tai ćiju radi sa ći energijom, on ima jasne borilačke korene i zahteva više koordinacije i fizičke snage. Pokreti u tai ćiju su fluidni i u nizu, a njihovo izvođenje pomaže u razvoju ravnoteže, snage, fleksibilnosti i fokusa.
Ukratko, ćigong je više usmeren na unutrašnju energiju i zdravlje, dok tai ći kombinuje ove elemente sa borilačkim tehnikama. Oba sistema pružaju brojne benefite, ali su namenjeni različitim ciljevima i preferencijama praktikanata.
JELENA AČANSKI